Oferowane usługi

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to leczenie i odbudowywanie twardych tkanek zęba, które zostały utracone najczęściej w wyniku próchnicy, urazu czy patologicznego starcia zębów.

Staramy się, aby wypełnienia wykonane w naszym gabinecie były wykonywane bezboleśnie, a ich trwałość i estetyka była dla Państwa zadowalająca.

Stomatologia dziecięca

 Pedodoncja – czyli stomatologia dziecięca, jest to kompleksowa ochrona zębów naszych najmłodszych pacjentów.
Zajmujemy się nie tylko leczeniem, ale również profilaktyką i pomocą w jak najlepszym instruktażu pielęgnacji zębów.

Stomatologia estetyczna

Głównym zadaniem działań podejmowanych w stomatologii estetycznej jest uzyskanie pięknego wyglądu uzębienia pacjenta. Jest to ścisła współpraca takich dziedzin stomatologii, jak stomatologia zachowawcza, protetyka, ortodoncja.

Pragniemy uczestniczyć w uzyskaniu przez Państwa pięknego uśmiechu przez:

  • poprawę kształtu zębów
  • piaskowanie
  • wybielanie

Profilaktyka

Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego serdecznie zachęcamy pacjentów do regularnych przeglądów stomatologicznych. Umożliwiają one ocenę stanu zębów, przyzębia przez stomatologa, a pacjentowi radość z pięknego uśmiechu

Do zabiegów profikatyki stomatologicznej możemy zaliczyć:

  • skaling – usuwanie kamienia nazębnego z powierzchni zębów
  • piaskowanie – czyszczenie zębów z przebarwień i osadów
  • lakierowanie zębów/fluoryzacja – zabiegi wzmacniające i uszczelniające szkliwo poprzez pokrycie zębów o wysokim stężeniu fluoru.
  • lakowanie – pokrycie i uszczelnianie bruzd w zębach trzonowych i przedtrzonowych

Leczenie endodontyczne

 Leczenie endodontyczne, czyli leczenie kanałowe zębów polega na usunięciu zainfekowanej miazgi znajdującej się wewnątrz zęba. Umożliwia to, po wyleczeniu i wypełnieniu kanałów korzeniowych, utrzymanie własnego zęba.

Protetyka

Protetyka to zabiegi polegające na odbudowie uszkodzonych lub uzupełnienie utraconych zębów. Wykonujemy uzupełnienia protetyczne stałe lub ruchome w zależności od ilości brakujących zębów, umiejscowienia braku, stanu i ilości zębów pozostałych oraz oczekiwań estetycznych i możliwości finansowych pacjenta.